TULImust 2023 konkursi finalistid

Go back
Töö pealkiri
Work in Estonia - Time Travel
I KOHT/GRAND PRIX
Töö lühikokkuvõte
Work in Estonia väärtuspakkumine oli seotud nostalgilise tundega, millest sai mitmekihilise integreeritud kampaania alus. Meelelahutuslik ja kaasahaarav sisu, mis köidab ja motiveerib üheaegseltl, tekitades positiivse meeleolu. Work in Estonia kampaania eesmärk oli pakkuda meelelahutust, olla huvitav ja meeldejääv oma sihtrühmale.
Mis oli töö eesmärk? Lisa palun konkreetsed numbrilised ja mõõdetavad eesmärgid.
Work in Estonia missiooniks on leida Eesti IKT- ja tehnoloogia sektorile tipptasemel talente kogu maailmast. Siiski on aasta 2023 ja globaalne tehnoloogiline tööjõud seisab silmitsi mõningate väljakutsetega – kasvav majanduskriis, ebakindlus tuleviku suhtes, koondamised ja tehisintellekti võimsuse kasv. Kõik see on igapäevase massimeedia jõul võimendatud ja tekitab ängi töökoha säilimise ohutuse pärast. Meie terviklik brändi kuvand ja meelelahutuslik lähenemine on siin selleks, et pakkuda IKT- ja tehnoloogia talentidele positiivset emotsiooni ja turvalist keskkonda, et saaks rahulikult hingata, keskenduda iseendale ja avardada oma silmaringi uutele võimalustele.

Esialgne mõõdetav eesmärk: 100 000 uut sessiooni workinestonia.com-i sihtlehele, mis peab olema konverteeritud töötaotlusteks.

Väärtuspakkumise edastamiseks kasutasime jõuliste ja eristuvate sõnumite kombinatsiooni, mille eesmärk oli olla nähtav ja kuuldav ning võidelda reklaamiväsimuse vastu. Digiretro lähenemine on end õigustanud kui peen, vaimukas, Work-in-Estonialik kommunikatsioon, mis kõnetab nii vanemat (nostalgia) kui ka nooremat (hip, trendikas, uudishimu tekitav) põlvkonda.
Kirjelda lühidalt töö teostamise etappe.
Sihtauditooriumi tähelepanu köitmiseks ja Work in Estonia väärtuspakkumise esitlemiseks aegadel, mil valdkonnas valitseb murelikkus, otsustasime negatiivsusega võidelda eristuvalt. Tulime välja kampaaniaga, mis on meelelahutuslik, positiivseid emotsioone tekitav, turvatunnet edendav ja kaasahaarav, kuid samas tutvustab ka Eesti väärtuspakkumist.
Kampaania mõjub retrolikult, nostalgiliselt ja vanalt – nagu elu enne Eestis elamist ja töötamist. See on digitaalne turvaruum, kuna nostalgia pakub emotsionaalset turvalisust ja mugavust. See loob tugeva kontrasti senise ja praeguse vahel. Sellega pakume talentidele võimalust rännata ajas tulevikku - pole vaja teha muud, kui kandideerida uuele töökohale Eestisse.
Integreeritud turunduskampaania koosnes kolmest kihist:
● Awareness - emotsionaalne brändivideo, mis edendab brändi järjepidevust tänu peategelasele, kes sai loodud Work in Estonia jaoks - Steve / YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Reddit;
● Consideration – mängulised, kuid motiveerivad digiretro bännerreklaamid, mis eristuvad üldisest reklaamimürast. Teine kommunikatsioonikiht – orgaaniline sotsiaalmeedia sisu, mis koosneb harivast sisust, valdkonna- ja Eesti uudistest, kaasahaaravatest meemidest ja naljadest, mis tekitasid suurt kaasatust ja arutelu / Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google Ads, Reddit;
● Activation – teravmeelsed bännerid selge üleskutsega tegevusele, et suunata liiklus maandumisleheleja konverteeruda külastajad kandideerijateks / Facebook, Google Ads ja LinkedIn.
Maandumisleht Windows98 stilistikas oli kampaania süda, mis ühendas kõik elemendid.
Millised olid töö tulemused? Kas seatud eesmärgid said täidetud?
Kampaania esialgne eesmärk: 100 000 uut sessiooni.
● Kampaania tulemus: 600 500, ületades eesmärki 461% võrra!
● Tööavaldused kasvasid 27%, mis konverteeriti 13 300 uueks tööavalduseks.
● Video vaatamisi: rohkem kui 22 000 000.
● Klikid: rohkem kui 700 000.
● Meeldimised/reaktsioonid: üle 30 000.
● Kommentaarid: rohkem kui 600.
● Jagamised: rohkem kui 400.
Peamine tulemus oli positiivse meeleolu ja kõrgema bränditeadlikkuse saavutamine sihtrühmas. Work in Estonia kaubamärgi kohaloleku tugevdamise saavutasime tänu integreeritud turunduskampaaniale üle omanduses (kampaania maandumisleht; orgaanilised sotsiaalmeedia platvormid nagu Twitter, LinkedIn, Facebook , Instagram ja YouTube), makstud reklaam (YouTube'i reklaamid, Google'i reklaamid, Meta reklaamid, Twitteri reklaamid, LinkedIni reklaamid, Reddit) ja teenitud (viraalne katvus orgaanilises sotsiaalmeedias). Brändi järjepidevus aitas saavutada kõrget tuntust ja positiivset sentimenti (jälgijaid ootavad juba järgmiseid Steve'i videoid). Kombinatsioon orgaanilisest ja tasulisest sisust, brändi järjepidevusest, meelelahutuslikust ja kaasahaaravast sisust ning järk järguline süvenemine põhiteemasse pehmelt veenval viisil on strateegia, mida arendame edasi tulevikus. Work in Estonia on välja töötanud oma brändihääle, mis suhestub sihtrühmaga.
Mis oli töös sellist, mis vääriks loomingulisuse ja uuenduslikkuse osas esiletõstmist?
Work in Estonia’l on terviklik ja pidevalt arenev brändi platvorm, mis mõistab oma sihtauditooriumi ning räägib nendega samat keelt. Time Travel kampaania on loomulik edasiarendus eelmistest tegevustest. Tegemist on integreeritud turunduskommunikatsiooni platvormiga, mis ühendab endas makstud (reklaamid), teenitud (jagatud sisu sotsiaalmeedias) ja omandatud (veebileht, sotsiaalmeedia) meedia. Terviklik visuaalne ja sisuline lähenemine läbi iga kokkupuute brändiga - digitaalne retrotemaatika, mis on visuaalselt eristuv ning sisuliselt nostalgiline, et maandada pinget ja soodustada sõnumi kohalejõudmist.
Digiretro teema raames:
● Peategelane Steve on saanud uue stilistika, mis on inspireeritud eelmise sajandi IT-tegelaste esteetikast;
● Kampaanialeht on kujundatud Windows98 stilistikas, mis simuleerib selle kasutajakogemust;
● Bännerreklaamid on mänguliselt kaasahaaravad, kasutades eelmise sajandi arvuti ja arvutimängude temaatikat;
● Meemide sarja on lisatud nostalgilised postitused, mis tekitasid diskussiooni.
Uuenduslik lähenemine sotsiaalmeedia raames on sari “Work & Life in Estonia - Survival Guide”, mille raames põhikarakter Steve tutvustab eesti tööelu.
Work in Estonia fännigrupp kasvab iga kampaaniaga ja iga Steve video saab sooja vastuvõtu ja tervitavad kommentaarid. Work in Estonia turundustegevused ja selle karakter Steve kasvatavad brändi armastust ja Eesti riigi üleüldist silmapaistvust rahvusvahelisel tasandil ning iga järgmise kampaania efektiivsus läheb aina kõrgemaks tänu holistilisele lähenemisele ja integreeritud turundusstrateegiale.

https://vimeo.com/864425962?share=copy

Campaign video: https://www.youtube.com/watch?v=SW3pEBl8lRc&t